ARMY OF LOVERS.CZ - Články • Hitkrant

Jméno Heslo Neodhlašovat Registrovat se Zapomenuté heslo
7. prosince 2022

ČlánkyHitkrantNenávidím Army Of Lovers!HitkrantRide The BulletHitkrantŠéf pracoval v blázinciStres ze Soudného dneIsraelismVideovaganzaSons Of LucyHitkrantLit De ParadeThe Wedding TourBest ForHaaretzHitkrant

ARMY OF LOVERS.CZ • Články • HitkrantARMY OF LOVERS.CZ • Články • HitkrantARMY OF LOVERS.CZ • Články • HitkrantVítejte na webu ARMY OF LOVERS.CZ, stránce věnované té nejšílenější, nejkrásnější a nejtalentovanější umělecké formaci všech dob! Ačkoliv se jako země jejich domovina uvádí často švédské království, jejich kořeny sahají mimo další evropské země hlavně do Afriky. Hitparády vzali útokem už v první polovině 90. let minulého století a už to bude nějaký ten pátek, co vydali poslední singl, nicméně, kdo jim jednou podlehne, nemůže si pomoci. Však posuďte sami...
Armáda milenců živě nezpívá • 1992

ARMY OF LOVERS.CZ - Army Of LoversARMY OF LOVERS.CZ - Army Of Lovers

"Měl bych si vzít perly?" ptá se rudovlasý Alexander, který vypadá jako by právě utekl z filmu Tři mušketýři. Alexanderova otázka míří na druhého "mužského" člena švédských Army Of Lovers, Francouze Jeanna-Pierra Bardu. A ten na otázku odpovídá perfektní švédštinou: "No, já si perly dnes neberu, ale to neznamená, že se nebudou hodit tobě. Já dnes ukážu hruď." A zatímco to říká, hladí si své chlupaté tělo. Ale Alexander to nevzdává, dupne botou a říká: "No dobrá, pokud si nebereš perly ty, tak já taky ne!" A pak stráví tihle dva čtvrt hodiny v šatně před zrcadlem brblajíce o tom, které šperky a kusy oblečení si vzít, nebo ne. Tahle příhoda perfektně vystihuje atmosféru okolo kontroverzního švédského tria Army Of Lovers. Kromě Alexandera a Jeanna-Pierra patří do skupiny i vnadná blondýna De La Cour. Ve skutečnosti nejsou Army Of Lovers kapela. Je to spíše jakási rodina s devíti lidmi, kteří pracují v zákulisí na kostýmech a videoklipech. Když jsem se zeptal, jak vše začalo, odpověděl Alexander s příkrým výrazem: "Jednoho dne si všichni současní členové skupiny zpívali před zrcadlem někde ve světě svou oblíbenou písničku od Abby, ale to jsme se ještě samozřejmě neznali. Ale to byla přesně ta chvíle, kdy vše začalo." No dobrá, na blbou otázku blbá odpověď.

Švédský tisk hodně v posledních měsících řešil výměnu velitelky. Podle bulváru se členka z první éry kapely, napůl Nigerijka a napůl Švédka La Camilla pohádala se svými mužskými kolegy, a musela tak udělat místo pro De La Cour. Jean-Pierre to ihned důrazně popírá: "Nikdy jsme neměli žádnou hádku."

De La Cour má hotový make-up a přidává se k rozhovoru: "Camilla a já jsme obvykle vykreslovány jako rivalky, ale to nedává žádný smysl," říká. "Jsme dobré kamarádky a Jean-Pierre a Alexander mě znají už dlouho. Takže možná jsem nováčkem ve skupině, ale kamarádíme spolu již roky. Byla jsem zrovna v Los Angeles, když jsem uslyšela Army Of Lovers poprvé v rádiu. Pomyslela jsem si: 'Ó, moje dobroto, to jsou moji přátelé! Začali skupinu a beze mě!' Žila jsem v L.A. v pěkném bytě a právě jsme založili dívčí kapelu, ale já se rozhodla vrátit ihned do Švédska. Nechtěla jsem se loučit, tak jsem kamarádkám namluvila, že odjíždím do Evropy jen na dovolenou, ale do L.L jsem se už nikdy nevrátila."

Jean-Pierre: "No, ty jsi ale opravdu ošklivé děvče, nechat takhle kamarádky ve štychu."

De La Cour: "No dobře, ale teď už vědí, že jsem v Army Of Lovers, a tak myslím, že to pochopí, že takovou příležitost jsem nemohla jen tak přejít."

Po světových hitech Crucified a Obsession sází celá trojice na nový singl Ride The Bullet. Přes všechny dohady o La Camille nás Alexander ujišťuje, že je to právě De La Cour, koho můžeme v Ride The Bullet slyšet jako zpěvačku. "Ve Švédsku jsme na titulních stránkách novin téměř dennodenně. Stal se z nás mediální fenomén. Po Roxette jsou Army Of Lovers to nejlepší, co se mohlo Švédům přihodit. A tak si tisk nenechá ujít o nás jediný nesmysl. Ale nám to nevadí, předpokládáme, že každá zpráva je dobrá zpráva. I když je špatná." Army Of Lovers svého času patřili k obrovskému přívalu tanečních skupin, které se snažily před dvěma lety ve Švédsku prorazit. Skutečnost, že se to ostatním nepovedlo, přičítá Jean-Pierre právě originalitě skupiny. "V té době existovaly tisíce tanečních uskupení, ze kterých byli známí jen Rob & Raz a Leila K a Tityo, přičemž ta poslední jen proto, že je to poloviční sestra Neheh Cherry. A pak všichni zmizeli a zůstali jsme jenom my. Máme skutečně jedinečné vzezření, které nelze srovnat s nikým jiným, a i naše hudba je originální. Snažíme se vždy být jiní než předtím, což je jednou z našich silných stránek."

A další silné stránky?

Alexander: "Rodina Army Of Lovers si dělá vše sama: natáčí videoklipy, píše si písničky, produkuje je, vytváří aranže a obaly desek. Děláme si všechno sami a hotové pak jen dodáme nahrávací společnosti. Nemluví nám do toho a ani si nestěžují, protože dostávají, co jim dáme, a pokud by se jim to nelíbilo, poohlédli bychom se po jiné nahrávací společnosti."

Je pravda, že švédské hvězdy žijí stále ve Stockholmu?

"Ach ne," povzdechne Alexander. "Už nejde si jen tak zajít na disko jako dřív. Naposledy, když jsem se o to pokusil, strhali mi oblečení z těla. Určitě skvělý pocit, ale bylo mi líto mého oblečení. Šil jsem ho týdny. Když chci jíst venku, jdu do centra, kde jsou dvě nebo tři restaurace, kde nejste obtěžováni." "Když mám volno, obvykle zůstávám doma," dodává Jean-Pierre. "Můžu si chodit po domě v Adamově rouše. Občas pozvu kamarády na šálek čaje. To je všechno."

Říká se, že na koncertech nezpíváte živě. Je to pravda?

"Samozřejmě," odpovídá De La Cour razantně, "odmítáme zpívat živě, ještě jsme to nikdy neudělali a nemáme to ani v úmyslu do budoucna. Naše vystoupení jsou o šou, na živou skupinu si jen hrajeme. A pokud nás lidé chtějí slyšet zpívat, musí si pustit naši desku."

Myslíte, že Army Of Lovers budou existovat i za deset let?

Jean-Pierre: "Ach, tak to nevím a ani to nechci vědět. Doufejme, že se budeme moci ohlédnout za tím, čeho dosáhneme, s hrdostí."

Alexander: "Doufám, že to nedotáhneme daleko jako Rolling Stones nebo Tina Turner, protože to by nás stálo až příliš face-liftů, hihihi."

Jean-Pierre: Army Of Lovers ještě přijdou v blízké budoucnosti s řadou nových originálních nápadů. Nemáme tušení, kdy pomine naše genialita, zatím neutuchá. Třeba založíme i celé nové náboženství. Vždycky jsem chtěl být svatý."

Přeloženo z nizozemského časopisu Hitkrant.

Novinky a zprávyAktualizaceŽivotopisAlba a singlyVideokolekceFilmyDiskografieVideoklipyHitparádyČlánkyOceněníGalerieAbecední­ rejstříkDiskuzní fórumOdkazyAutor webuKontakt
 
Poslední zprávaLovers' Box je na cestě! • před déle než 11 měsíci Nové fotkyArmy Of Lovers • před déle než 9 měsíci DiskografieObsession • CD PRO−CD−5562Diskuzní fórumAlbums and singlessolfernus • před déle než 5 měsíci 
Poslední projektyBig Battle Of Egosdiskografiestránka
Signed On My Tattoostránka
ARMY OF LOVERS.CZ © Miki Hider 1992 - 2022
Web není podporovaný Stockholm Records, Universal Music, ani žádnou další společností. Obrázky, videa a texty písní jsou vlastnictvím svých původních majitelů. Web používá k optimalizaci obsahu soubory cookies. Používáním webu souhlasíte s jejich ukládáním na serveru nebo ve vašem počítači. [Souhlasím.]