ARMY OF LOVERS.CZ - Články • Best For

Jméno Heslo Neodhlašovat Registrovat se Zapomenuté heslo
6. října 2022

ČlánkyHitkrantNenávidím Army Of Lovers!HitkrantRide The BulletHitkrantŠéf pracoval v blázinciStres ze Soudného dneIsraelismVideovaganzaSons Of LucyHitkrantLit De ParadeThe Wedding TourBest ForHaaretzBest For

ARMY OF LOVERS.CZ • Články • Best ForARMY OF LOVERS.CZ • Články • Best ForARMY OF LOVERS.CZ • Články • Best ForVítejte na webu ARMY OF LOVERS.CZ, stránce věnované té nejšílenější, nejkrásnější a nejtalentovanější umělecké formaci všech dob! Ačkoliv se jako země jejich domovina uvádí často švédské království, jejich kořeny sahají mimo další evropské země hlavně do Afriky. Hitparády vzali útokem už v první polovině 90. let minulého století a už to bude nějaký ten pátek, co vydali poslední singl, nicméně, kdo jim jednou podlehne, nemůže si pomoci. Však posuďte sami...
Best For 2013 • 2013

Army Of Lovers jsou zpět! Na podzim roku 2012 napsal slavný švédský producent, podnikatel a filozof Alexander Bard na Facebook, že se legendární kapela vrací na jeviště s novým albem Big Battle Of Egos, které se skládá jak z novinek nahraných v letech 2012 - 2013, tak z největších hitů z let 1987 - 1996 a 2000 - 2001. Comeback této pověstné skupiny proběhl ve velkolepé televizní šou Melodifestivalen, která je de facto národním předkolem pro Eurovision. Neměli problém dostat se přímo obrovsky sledovaného do finále, do kterého Army Of Lovers zvolili pro vystoupení novou skladbu Rockin' The Ride. Jaká pro nás chystají další překvapení a zda je mezi nimi i nějaká nová hymna sexuální revoluce, si můžete přečíst v tomto exkluzivním rozhovoru, který ruskému časopisu BF / Best For poskytl právě Alexander Bard.

ARMY OF LOVERS.CZ - Dominika Peczynski

Den Sokolov: Proč jste se rozhodli kapelu oživit? Stály za tím komerční ambice, nebo citové potřeby?

Alexander Bard: Po pravdě za tím nebyly žádné úmysly. Alexander, Jean-Pierre a La Dominika byli vždy blízkými přáteli, a tak když jsme se loni na podzim sešli a povídali si, dospěli jsme k závěru, že v roce 2013 by byla ideální doba, abychom se dali znovu dohromady. Když už nic jiného, motivuje nás politika. Pro LGBT komunitu je v Evropě nyní těžká doba, i antisemitismus je opět na vzestupu a my jsme přesvědčeni, že Army Of Lovers musí znovu do popředí a bojovat za rovná práva bez rozdílu rasy nebo sexuální orientace.

Den Sokolov: Máte v plánu naplnit očekávání fanoušků a přijít s podobnými hity, jako byly Crucified, Sexual Revolution, Obsession, La Plage De Saint Tropez? Nebo má nový materiál jiný cíl?

Alexander Bard: Na albu Big Battle Of Egos, které vychází 27. března, jsou čtyři nové songy - Rockin' The Ride, Crashing Down, Tragedy a nový singl Signed On My Tattoo, duet s Gravitonas, ale máme teď tolik inspirace, že možná vydáme na podzim ještě jak další nové písně, tak nějaké přetočené klasiky.

Den Sokolov: A co děvčata? Bude ruské publikum tleskat La Camille, Dominice, nebo Michaele?

Alexander Bard: Zcela jistě budou tleskat Dominice. Ona už bude s námi napořád, poněvadž ona je již stálicí v Army Of Lovers. Z La Camilly je teď naše patronka svatá Camilla, ale na turné s námi nepojede. A jak s Michaelou Dornonville de la Cour, to se ještě uvidí. Možná to bude takový žolík této hry.

Den Sokolov: Plánujete tohle znovuzrození pouze pro promo-turné a nové album, nebo nás čeká další pokračování příběhu Army Of Lovers?

Alexander Bard: Nemáme ponětí a řekli jsme si, že nebudeme dělat žádná další rozhodnutí, dokud nebudeme opravdu muset. Budoucnost je otevřená.

Den Sokolov: Co Gravitonas? Budeou i nadále psát pro Army Of Lovers, nebo budou vystupovat s Army Of Lovers společně?

Alexander Bard: Tvorba Gravitonas je stále v plném proudu. Právě nám vyšel nový singl Incredible v U.S.A., kterému se daří v tamním tanečním éteru opravdu ohromně. Možná to není až takové překvapení, neboť jsme v klubové hitparádě měli již tři singly v první třicítce, včetně Everybody Dance, což je duet s Romou Kengou, a také máme hit ve Francii - Brighter, což je pro změnu duet s tamním deejayem jménem Guena LG. A pak i druhý singl Army Of Lovers Signed On My Tattoo je duetem s Gravitonas, takže v blízké budoucnosti si užiteje Alexandera (a Andrease) až až.

ARMY OF LOVERS.CZ - Alexander Bard

Den Sokolov: Co si myslíte o situaci gay práv v Rusku? Jak to vidíte ze Švédska? A jaké jsou, dle vašeho názoru, vyhlídky v Rusku na zlepšení?

Alexander Bard: Gayové jsou v Rusku neustále diskriminováni, a to nejen na ulicích a v médiích, ale, což je horší, i před zákonem. Nové zákony proti tzv. homosexuální propagandě nás děsí. Army Of Lovers chtějí těsně spolupracovat s LGBT komunitou, abychom zjistili, co můžeme udělat, abychom zvrátili tento homofóbní trend, a vybojovali rovná práva a svobodu pro LGBT lidi v Rusku a východní Evropě na takovou úroveň, jakou si užívají LGBT lidé ve Skandinávii.

Den Sokolov: Vyzdvihnou Army Of Lovers nebo Gravitonas tuto problematiku LGBT práv ve svých písních?

Alexander Bard: Není snad Sexual Revolution ultimátní hymnou v kampani za práva gayů? Minimálně je to song, který se snad nejvíckrát stal ústřední skladbou Gay Pride. A viděli jste polibek Alexandera a Jeana-Pierra v Rockin' The Ride na Melodifestivalen? Nebo La Camillu randit s mladší přítelkyní? Army Of Lovers budou vždy v první linii hnutí za práva gayů.

Den Sokolov: Co je to SoFo Records? Nahrávací společnost, kterou jste založil? Jaký budete mít vliv na produkty SoFo?

Alexander Bard: Alexander pomohl Marii Molin-Ljunggrenové a jejím spolupracovníkům v Lionheart Music založit novou značku SoFo Records, aby objevily novou generaci švédských popových umělců. Robin Stjernberg, který bude Švédsko reprezentovat na letošní Eurovision, podepsal kontrakt právě se SoFo Records poté, co ho objevil Alexander ve švédském Idolu. Ale je to Maria a její lidé, kdo ovládá vydavatelství a odvádějí skvělou práci i s Army of Lovers a Gravitonas.

Den Sokolov: Mnohé fanoušky by zajímalo, co dělají členové Army Of Lovers v době, kdy skupina neexistuje. Mnozí o vás vědí, že jste byznysman, sociaolog a autor mnoha písní. Ale co Jean-Pierre, Camilla, Michaela a Dominika?

Alexander Bard: Jean-Pierre provozuje ve Stockholmu prominentní kadeřnický salon a též má vlastní řadu kosmetiky By Barda. La Dominika vlastní PR agenturu s názvem Mafioso. Camila Thulin, která navrhuje všechny naše kostýmy i scénu, je švédskou vůdčí divadlení návrhářkou. La Camilla nedělá celkem nic, jen se občas objeví v nějaké televizní šou. A Michaelu Dornonville de la Cour zaměstnává její klenotnická značka.

Den Sokolov: Mnozí vaši fanoušci vidí inspiraci v konspiračních teoriích a podobných tématech. Je to myšleno jako legrace a nebo jsou písně Army Of Lovers jakousi novou Biblí? Jsou v nich nějaké skryté významy?

Alexander Bard: Skryté výnamy jsou určitě všude, jak u Army Of Lovers, tak Gravitonas. My je známe a vy je musíte objevit. Bavíme se tady o dvou uzavřených sektách.

ARMY OF LOVERS.CZ - Jean-Pierre Barda

Den Sokolov: Co mnohé lidi štve, je, že jste nekvalifikovali do národního výběru Eurovision. Ale bylo to vůbec cílem, nebo byla účast jen příležitostí pro toto krásné znovuzrození?

Alexander Bard: Ne ne ne, Army of Lovers nikdy neplánovali vystupovat na Eurovision. Abychom Melodfestivalen vyhráli, museli bychom se podřídit mnoha kompromisům, ale o tom Army Of Lovers není. Namísto toho jsme předvedli na Melodfestivalen šokující vystoupení, ukradli pro sebe pozornost médií a nyní jsme připraveni vyrazit na turné po Evropě. Army Of Lovers vystupovali na Melodfestivalen jen proto, abychom ukázali, že jsme ještě více šokující a avantgardní než kdykoliv předtím. Melodifestivalen je obrovská televizní šou (dívá se více než polovina národa), takže to bylo perfektní místo pro comeback, toť vše.

Den Sokolov: Sledujete imitátory Army Of Lovers? V Rusku a na Ukrajině je spousta kapel, které přezpívávají vaše písničky. A též panuje všeobecné přesvědčení, že populární ruský gay umělec Boris Moiseev je úspěšný právě proto, že jeho styl kopíruje vizáž a hudbu Army Of Lovers. Jaký máte pocit z takových věcí? Je to sympatie, nebo lhostejnost?

Alexander Bard: Lichotí nám, když jiní umělci kopírují Army Of Lovers. Nemáme s tím vůbec problém. Nebyla by ani Lady Gaga, kdyby předtím nebyly Army Of Lovers, takže to nejsou určitě jen ruští umělci, kdo kopíruje náš styl.

Den Sokolov: A kdo byl inspirací pro Army Of Lovers na konci osmdesátých let? Jací lidé? Liberace a kdo dál?

Alexander Bard: Marie Antoinette, Oscar Wilde, Cher, Liberace, Alla Pugacheva, Rasputin, bollywoodské filmy, svatební kostýmy ze střední Asie, v naší hudbě a image jsou tisíce odkazů a inspirace. Cokoliv výstředního a přemrštěného je nám vhod.

Den Sokolov: Můžeme doufat, že po novém albu nahrají Army Of lovers další nové skladby? Budou některé z nich mít i video?

Alexander Bard: V dubnu plánujeme natočit video k Signed On My Tattoo. Premiéra se uskuteční v květnu. Je to duet s Gravitonas, takže napsat scénář a natočit klip bude skutečnou výzvou.

Den Sokolov: Co si myslíte, jaký hudební styl bude populární a oblíbený u publika za 10 let, 30 let, 50? A jaká hudba bude mít komerční úspěch? Budou to stejné styly, nebo zcela nové žánry?

Alexander Bard: Nemáme absolutně ponětí a nikdy nespekulujeme. Vždy jen děláme to, co je pro nás správné, a jdeme do toho po hlavě s plným nasazením a nadšením. To je to, co je pro nás důležité. Bavit se a být nekompromisní.

Rozhovor je přeložen z ruského časopisu BF / Best For, číslo 6 roku 2013.

Novinky a zprávyAktualizaceŽivotopisAlba a singlyVideokolekceFilmyDiskografieVideoklipyHitparádyČlánkyOceněníGalerieAbecední­ rejstříkDiskuzní fórumOdkazyAutor webuKontakt
 
Poslední zprávaLovers' Box je na cestě! • před déle než 9 měsíci Nové fotkyArmy Of Lovers • před déle než 7 měsíci DiskografieObsession • CD PRO−CD−5562Diskuzní fórumAlbums and singlessolfernus • před déle než 3 měsíci 
Poslední projektyBig Battle Of Egosdiskografiestránka
Signed On My Tattoostránka
ARMY OF LOVERS.CZ © Miki Hider 2013 - 2022
Web není podporovaný Stockholm Records, Universal Music, ani žádnou další společností. Obrázky, videa a texty písní jsou vlastnictvím svých původních majitelů. Web používá k optimalizaci obsahu soubory cookies. Používáním webu souhlasíte s jejich ukládáním na serveru nebo ve vašem počítači. [Souhlasím.]