ARMY OF LOVERS.CZ - Životopis

Jméno Heslo Neodhlašovat Registrovat se Zapomenuté heslo
7. prosince 2022

Životopis

ARMY OF LOVERS.CZ • ŽivotopisARMY OF LOVERS.CZ • ŽivotopisARMY OF LOVERS.CZ • ŽivotopisVítejte na webu ARMY OF LOVERS.CZ, stránce věnované té nejšílenější, nejkrásnější a nejtalentovanější umělecké formaci všech dob! Ačkoliv se jako země jejich domovina uvádí často švédské království, jejich kořeny sahají mimo další evropské země hlavně do Afriky. Hitparády vzali útokem už v první polovině 90. let minulého století a už to bude nějaký ten pátek, co vydali poslední singl, nicméně, kdo jim jednou podlehne, nemůže si pomoci. Však posuďte sami...
Životopis

Army of Lovers je popová kapela se sídlem ve švédském Stockholmu, která slavila úspěchy v první polovině devadesátých let zejména svými hity Crucified, Obsession a Ride The Bullet, které dobývaly přední příčky hitparád zejména v Evropě. Svůj první singl When The Night Is Cold vydali v únoru roku 1988. O názvu se říká, že byl přejat z názvu dokumentárního filmu Armee der Liebenden oder Revolte der Perversen z roku 1979 německé režisérky Rosy von Praunheim, pojednávajícím o americkém gay aktivismu v letech 1972 až 1978. V historii ale můžeme jít i mnohem dále. "Army Of Lovers" byla přezdívka armády Alexandera Velikého. Jelikož byli všichni jeho vojáci bisexuální, říkalo se jim "armáda milenců". Skupina se proslavila díky své hudbě, divadelnímu umění, nezaměnitelnému stylu, historickým kostýmům, humoru, ironii ze sebe sama a kýči.

ARMY OF LOVERS.CZ - Alexander BardARMY OF LOVERS.CZ - Camilla HenemarkARMY OF LOVERS.CZ - Jean-Pierre BardaARMY OF LOVERS.CZ - Michaela de la CourARMY OF LOVERS.CZ - Dominika Peczynski

Od svého vzniku vystřídala Armáda celkem pět členů. Od samého počátku se neměnila pouze mužská část - Alexander Bengt Magnus Bard a Jean-Pierre Barda. Ženská polovina - La Camilla, Michaela Dornonville de la Cour a Dominika Peczynski - se různě obměňovala a často i za velice dramatických okolností. Kromě nich stojí za Army Of Lovers i jména jako Camilla Thulin, stále aktivní návrhářka kostýmů známých z videoklipů a obalů desek, Marie Sundström-Wollbeck, designérka obalů desek, její manžel Anders Wollbeck a.k.a. Nuzak, producent a remixér, Per Adebratt, další hudebník a producent. Většinu videoklipů natočil Fredrik Boklund a fotografie pořizoval Carl-Johan Paulin. Centrálním mozukem celého projektu ale vždy byl Alexander Bard, švédský hudebník, skladatel, producent, náboženský a politický aktivista a televizní osobnost.

ARMY OF LOVERS.CZ - Barbie, Katanga a Farouk

Pět let před založením Army Of Lovers roku 1987 vydal Alexander Bard pod přezdívkou Baard singl s názvem Life In A Goldfish Bowl / Savior For The Nations. V té době mu bylo 21 let. V dalších letech pak vystupoval coby drag-queen Barbie. V této době mezi léty 1985 až 1987 vydal jedno album a pět singlů. V klubech se po jeho boku objevovali Camilla Henemark, známá tehdy jako Katanga, a Jean-Pierre Barda, vystupující pod jménem Farouk. Společně se objevili na obale singlu Wham Bam nebo i v relativně známém videoklipu Barbie Goes Around The World, který je stále možné zhlédnout na YouTube. Barbie, celým jménem Barbara Hitchcock, byla utajovanou dcerou Marilyn Monroe a Johna Fitzgeralda Kennedyho, která strávila mládí na Marsu.

Debutové album skupiny s názvem Disco Extravaganza bylo ale úplně jiné než první singl. Obsahovalo experimentální a minimalistické elektronické skladby, stejně jako uhlazené popové melodie. Kromě hlasů La Camilly, Alexandera a Jeanna-Pierra na albu můžete slyšet i celou řadu hostů a počítačových zvuků. mezi nejznámější hity, které obstály v souboji s neúrosným časem, patří Ride The Bullet, Supernatural nebo My Army of Lovers.

ARMY OF LOVERS.CZ - Army Of Lovers

Druhé album Massive Luxury Overdose je nejúspěšnějším albem Army Of Lovers. Prodejnost činí něco přes tři miliony kusů. Deska obsahuje nejvýznamnější a nejdůležiější hity skupiny, kterými jsou Crucified a Obsession. Třetí singl Candyman Messiah upadl téměř k zapomnění. Texty čerpají převážně z náboženství, filozofie, historie a samozřejmě z mezilidských vztahů. Po hudební stránce se jednalo o čistý pop s teatrálními prvky, zvláště typický je Army Tabernacle Choir, sbor táhnoucí refrény mnoha skladeb a hitů. Crucified, skladba s kontroverzním textem a originálním videoklipem, se stala největším hitem skupiny, na vrcholu Eurochart strávil singl celých osm týdnů. I dnes jej občas zaslechneme v rádiu či v klubu. MTV vysílalo videoklip Crucified několikrát denně a na celé planetě jej znali prostě všichni.

ARMY OF LOVERS.CZ - Army Of Lovers

Na vrcholu kariéry, v druhé polovině roku 1991, La Camilla skupinu opustila. Pravý důvod zůstává utajen. Mohlo to být z jejího vlastního rozhodnutí, kvůli nedostatku času, kvůli práci modelky, a nebo mohla býti ze skupiny Alexanderem Bardem zkrátka vyhozena. Noviny tehdy psaly, že nechodila na zkoušky, na jevišti se potácela opilá a měla problémy s drogami. A tak zasáhla Camilla Thulin, která doporučila další modelku, bývalou učitelku a svou kamarádku Michaelu Dornonville de la Cour žijící toho času v Los Angeles. Ta sedla na letadlo a odstěhovala se do Stockholmu, aby skupinu zachránila. Spolu s Alexanderem pak natočili další nové skladby, přetočili videoklipy Obsession a Ride The Bullet, vydali nový singl Judgment Day a reedici alba Massive Luxury Overdose s novou fotkou na obale, která vyšla i v U.S.A. Camilla na to zareagovala sólovým singly I Am Not In The Mood For Lovers a Everytime You Lie.

ARMY OF LOVERS.CZ - Army Of Lovers

Alexandrovým snem bylo sestavit novou Abbu. Army Of Lovers tak přezpívali Hasta Mañana a poté pozvali do skupiny čtvrtou členku, Alexandrovu bývalou přítelkyni Dominiku Peczynski. Spolu pak vydali album The Gods Of Earth And Heaven, které obsahovalo dvanáct písní a čtyři melodramata, každý o jednom z členů formace. Deska dala vzniknout několika hitům jako jsou La Plage De Saint Tropez, I Am a Isrelism, který je nejvíce známý a také nejvíce kontroverzní. Videklip byl na MTV po premiéře zakázán coby antisemický a zesměšňující israelskou kulturu, i když text skladby říká pravý opak. Jean-Pierre i Dominika mají židovské kořeny! I tak se však singl umístil dokonce i na vrcholu tamní hitparády a kapele přinesl další hit. Za zmínku stojí i balada The Day The Gods Help Us All, v níž účinkuje Český symfonický orchestr. Na konci éry vydala kapela VHS s devíti videoklipy, nazvanou jednoduše Videovaganza 1990-1993. Videoklipy jsou na ní prokládání vtipnými historkami z života skupiny a jejích členů.

ARMY OF LOVERS.CZ - Army Of Lovers

Roku 1994 vydali Army Of Lovers své poslední řadové album Glory Glamour And Gold. Ačkoliv nám dalo další velký hit Lit De Parade, vznikl ve spolupráci s další švédskou kapelou Big Money!, vykazovalo jisté známky tvůrčí dekadence. Z té doby pocházejí pouze dva videoklipy - k Lit De Parade a Latin Remixu Sexual Revolution. Druhý singl se pak stal hitem zejména v zemích bývalého Sovětského svazu, kde jsou lidé z LGBT komunity dodnes perzekuováni. Třetí singl Life Is Fantastic nemá ani videoklip, ani skupinovou fotografii na obale. Michaela Dornonville de la Cour totiž skupinu opustila. S největší pravděpodobností proto, že její účinkování v kapele oddávající se alkoholu a cigaretám na věčných večírcích vrhalo stín na její osobní život. A též chtěla, aby skupina byla mladým lidem vzorem, s čímž Alexander nesouhlasil.

ARMY OF LOVERS.CZ - Army Of Lovers

V roce 1995 členové skupiny cítili, že mají tvůrčí vrchol za sebou, a tak se rozhodli vydat definitivní tečku za svou kariérou v podobě kompilace největších hitů s názvem Les Greatest Hits. CD obsahovalo celkem osmnáct skladeb včetně tří zcela nových písní, dvou nových remixů a sólového singlu La Camilly Everytime You Lie. Všechny tři novinky byly zcela jiné. První singl Give My Life se stal hitem a druhý singl Venus & Mars byl doplněn o patnáctiminutový megamix ze všech stěžejních skladeb skupiny. Jedním z největších překvapení výběru však byl asi návrat La Camilly a dokonce zahrnutí i jejího singlu Everytime You Lie. Prezentace kapely ale potřebovala vůdčí figuru a Camila byla zrovna volná.

Rok poté ještě natočili další singl King Midas, který pro ně napsal Jonas "Joker" Berggren z Ace Of Base, další švédské kapely devadesátých let, a vydali s ním znovu výběr Les Greatest Hits. Od té doby se Army Of Lovers čas od času sejdou, ať k vystoupení při nejrůznějších příležitostech jako jsou Pride festivaly nebo televizní estrády nebo pro vydání nového výběrového alba. Prvním takovým byla roku 2001 Le Grand Docu-Soap, jejíž první disk obsahoval kromě tří coververzí starší hity a druhý disk byl věnován remixům. V roce 2013 pak skupina představila další nový singl Rockin' The Ride na Melodifestivalen v Malmö. Druhým singlem z nového výběru Big Battle Of Egos byla melodická Signed On My Tattoo, ve které zpívá i Andreas Öhrn z Gravitonas, další kapely Alexandera Barda. Vystoupení v Malmö je spojeno s další skutečnou a veřejnou roztržkou ve skupině. La Camilla byla opět vyhozena a nahrazena Dominicou, s níž se pro comeck roku 2013 původně nepočítalo. A od té doby vystupuje skupina pouze jako trio.

Novinky a zprávyAktualizaceŽivotopisAlba a singlyVideokolekceFilmyDiskografieVideoklipyHitparádyČlánkyOceněníGalerieAbecední­ rejstříkDiskuzní fórumOdkazyAutor webuKontakt
 
Poslední zprávaLovers' Box je na cestě! • před déle než 11 měsíci Nové fotkyArmy Of Lovers • před déle než 9 měsíci DiskografieObsession • CD PRO−CD−5562Diskuzní fórumAlbums and singlessolfernus • před déle než 5 měsíci 
Poslední projektyBig Battle Of Egosdiskografiestránka
Signed On My Tattoostránka
ARMY OF LOVERS.CZ © Miki Hider 2017 - 2022
Web není podporovaný Stockholm Records, Universal Music, ani žádnou další společností. Obrázky, videa a texty písní jsou vlastnictvím svých původních majitelů. Web používá k optimalizaci obsahu soubory cookies. Používáním webu souhlasíte s jejich ukládáním na serveru nebo ve vašem počítači. [Souhlasím.]